Vizija
Utrditi položaj enega izmed vodilnih partnerjev pri vzpostavljanju sodobnih, kompleksnih in informacijsko varnih infrastruktur IKT na trgu.
Poslanstvo
Strategija
Zaveza
Vizionarstvo
Podjetje Smart Com je aprila 1990 ustanovil Filip Remškar, z vizijo postati vodilni graditelj telekomunikacijske in informacijske infrastrukture. Skupaj s potrebami trga in svetovnim razvojem na tem področju je s sodelavci gradil znanje ter kupcem nudil najboljše tehnične rešitve in storitve. To so usmeritve, ki jim skozi vsa leta sledimo in so nam omogočile, da smo, tudi danes, prvi pri uvajanju novih tehnologij in rešitev.
Danes podjetje vodi Jure Remškar, v upravljanje pa sta vključena Filip Remškar in Zdenka Remškar. Zgodba uspešnega družinskega podjetja se nadaljuje na področju digitalne transformacije organizacij. 30 let tradicije, znanj in izkušenj nam pomaga ohranjati zadovoljstvo strank podjetja, med katerimi so najuglednejša proizvodna in storitvena podjetja ter institucije.
Mejniki naših tehnoloških rešitev
2023
Skladnost z NIS 2 in vzpostavitev višje ravni kibernetske varnosti
Naraščajoče število varnostnih groženj vodi do povečanega števila kibernetskih napadov, kar zahteva okrepitev splošne odpornosti proti kibernetskim grožnjam ter zaščito ključnih storitev in digitalne infrastrukture.
Evropska direktiva NIS 2 vzpostavlja visoke standarde kibernetske varnosti, pri čemer Smart Com s svojo storitvijo procesnega svetovanja in ustrezno metodologijo svetuje pri doseganju skladnosti z zahtevami direktive.
2022
Namenska privatna brezžična omrežja 5G
Za potrebe digitalizacije in avtomatizacije se uveljavlja vedno več aplikacij, ki zahtevajo neprekinjeno povezljivost, mobilnost uporabnikov ter varno in zanesljivo delovanje. Privatna brezžična omrežja služijo kot temelj uvajanju digitalizacije v proizvodne in poslovne procese oz. t. i. Industrije 4.0.
Smart Com z integracijo (brez)žičnih tehnologij ponudnika NOKIA uvaja omrežne rešitve, prilagojene namenskim aplikacijam v industriji, ki naslavljajo edinstvene potrebe panoge z namenom zagotavljanje visoko zanesljive in varne brezžične povezljivosti, pomembne za delovanje kritičnih aplikacij.
2021
Upravljane storitve za specializirane tehnološke rešitve
Naraščajoči razkorak med potrebami po strokovnem kadru v organizacijah in čedalje večjo kompleksnostjo nalog, ki so ključne za zanesljivo obvladovanje poslovnih (IT) in procesnih (OT) sistemov, prinaša potrebno po najemu specializiranih storitev, ki jih lahko zagotovi specializiran in zanesljiv partner.
Smart Com vzpostavi Smart Com center upravljanih storitev z namenom, svojim naročnikom in partnerjem zagotavljati zanesljivo ter kakovostno delovanje sistemov s področja kibernetske varnosti in omrežnih tehnologij v poslovnih (IT) in procesnih (OT) okoljih. Pri tem uporablja tehnološke rešitve ponudnikov Nozomi Networks, Vectra in Extreme Networks.
2020
Matričje t. i. Fabric za poslovna omrežja
Poslovna omrežja se nenehno širijo in temu trendu se ne moremo izogniti, zato je ključno, da vzpostavimo arhitekturo, ki spodbuja rast in omogoča uspešno upravljanje z WAN, LAN, Wi-Fi ter varnostjo, kar zagotavljata tako matričje t. i. Fabric na učinkovit in preprost način, ki hkrati ne ogroža varnosti podatkov.
Smart Com, s strateškima partnerjema Extreme Networks in Juniper Networks, uvaja inteligentna, sodobna poslovna omrežja, ki znižanjejo stroške, povečujejo razpoložljivost omrežja in storitev ter izboljšujejo varnost. Smart Com obeleži 30 let delovanja.
2019
Umetna inteligenca
Nekoč še skoraj znanstvena fantastika, danes pa že vgrajena v napredne sisteme kibernetske varnosti. Na podlagi naprednih matematičnih algoritmov in strojnega učenja je možno odkrivati in nevtralzirati vse bolj kompleksne in sofisticirane varnostne grožnje, česar druga tehnologija ne omogoča.
Smart Com uvaja rešitve kibernetske varnosti na podlagi strojnega učenja in umetne inteligence z vodilnimi tehnološkimi podjetji kot so Nozomi Networks in Vectra.
2018
Varnost v industrijskih okoljih
Industrijska okolja (Industrial Control Systems – ICS), kjer se nahajajo nekoč popolnoma zaprta in od ostalih omrežij ločena procesna omrežja (OT – Opertional technology) s sistemi SCADA, zaradi digitalizacije in vpetja v različne poslovne procese in aplikacije ter uporabe aplikacij v oblaku, postajajo ranljivi na kibernetske grožnje. Zato je potrebno tudi v proizvodnih sistemih, poskrbeti za bistveno višjo stopnjo varnosti, kot jo omogočajo le požarne pregrade.
Rešitve zagotavljanja kibernetske varnosti v industrijskih sistemih v Smart Comu razvijamo v sodelovanju z vodilnimi proizvajalci naprednih sistemov kibernetske varnosti za industrijska okolja: Nozomi Networks, Trend Micro, Symantec in RSA.
2017
SDN in NFV
Virtualizacija posega tudi na področje omrežnih in varnostnih sistemov. Uvajanje koncepta SDN v IKT infrastrukturo poganjajo predvsem čedalje večje potrebe po poenostavljenem in avtomatiziranem upravljanju in vzpostavljanju različnih omrežnih in varnostnih funkcij ter storitev.
Smart Com pri uvajanju tehnologije SDN sodeluje z vodilnimi svetovnimi proizvajalci Extreme Networks, Juniper Networks in Nokia.
2016
Storitve v oblaku in varnostni mehanizmi
Čedalje več storitev poslovnih sistemov se nahaja v oblaku.
Smart Com v partnerstvu z F5 vpelje rešitve za zagotavljanje kibernetske varnosti pri uvajanju storitev v oblaku, ki vsebujejo integrirane mehanizme šifriranja podatkov, uporabe žetonov, zaščite podatkov na prehodu v oblačne infrastrukture, kontrole dostopa, prijave z uporabo SAML mehanizmov, mikrosegmentacije in aplikacijskih požarnih pregrad ter prve tudi uspešno implementirali v omrežja svojih naročnikov.
2015
SmartNIM
Inovativna rešitev za merjenje in spremljanje parametrov SLA ter omrežnih storitev komunikacijskih omrežij, ki jo Smart Com razvije na temelju lastne metodologije izvedenskih storitev analize odzivnosti omrežij in pretočnih testov.
Smart Com v rešitev vgradi algoritme, ki upoštevajo uporabniški promet in izvajajo meritve SLA parametrov brez vpliva na promet uporabnikov. Je tudi prva rešitev, vgrajena v virtualno okolje namenskih usmerjevalnikov za pametna omrežja v elektroenergetskih omrežjih, Siemensovo platformo RX1400.
2014
Wi-Fi in BYOD
Poslovanje podjetij je odvisno od IK sistemov, uporabniki z različnimi uporabniškimi napravami izvajajo delovne procese, ne glede na lokacijo in tip naprave (BYOD naprave). Nova generacija Wi-Fi sistemov se zliva z IKT infrastrukturo podjetij, dostopovne točke postajajo le naprave z implementiranimi standardi visokih zmogljivosti in radijskih sistemov, medtem ko se omrežne funkcionalnosti in varnostni mehanizmi selijo v podatkovni center oz. kontrolerje. Wi-Fi omrežja postajajo varna omrežja.
Smart Com v svoj portfelj vpelje WiFi tehnologije vodilnih proizvajalcev Extreme Networks in Ruckus Wireless ter napredne sisteme implementira v omrežja svojih naročnikov.
2013
SIEM
Razvoj sistemov kibernetske varnosti in čedalje večje število zabeleženih dogodkov v dnevniških zapisih vse večjega števila sistemov in naprav vpliva na razvoj sistemov za upravljanje z varnostnimi informacijami in dogodki SIEM . SIEM je danes osnovni gradnik pri zasnovi t. i. SoC, ki zagotavlja celovito upravljanje in obratovanje kibernetske varnosti v IKT sistemih.
Smart Com na podlagi tehnologije STRM (danes JSA) partnerja Juniper Networks vpelje in vzpostavi v prve sisteme SIEM v okoljih svojih naročnikov.
2010
Podatkovni centri
Centralizacija poslovnih aplikacij, strežniška infrastruktura in virtualizacija v podatkovnih centrih, nenehna rast prometa v podatkovnih centrih v smeri strežnik – uporabnik ter virtualni strežnik – virtualni strežnik narekujejo novo arhitekturo in topologijo komunikacijske infrastrukture v podatkovnih centrih.
Smart Com na podlagi naprednih rešitev partnerjev Extreme Networks in Juniper Networks uvaja visoko zmogljiva in učinkovita stikala in prilagojene usmerjevalnike v podatkovne centre svojih naročnikov.
2007
Konvergenca komunikacij v elektroenergetskih omrežjih
Pričetek zlivanja komunikacij v elektroenergetskih omrežjih in vzpostavljanje konceptov pametnih omrežij.
Smart Com je tudi eno izmed vodilnih podjetij, ki razvija in uvaja inovativne rešitve komunikacijskih in varnostnih sistemov v pametna omrežja elektroenergetskih podjetij.
2006
IPTV
Uvajanje rešitev interaktivne televizije je povezano z razvojem dostopovnih sistemov ADSL, jedrnih omrežij IP/MPLS ter kodirnikov TV signalov v IP protokole, ki so omogočili ponudbo storitev interaktivne televizije končnim uporabnikom.
Smart Com je v sodelovanju s slovenskim ponudnikom storitev sodeloval pri razvoju sistemov IPTV od samega začetka in predstavlja enega od pionirjev na tem področju tudi v globalnem pogledu.
2005
VDSL
Hitra širitev širokopasovnega dostopa zahteva uvajanje novih tehnologij dostopa preko bakrenih paric.
Smart Com se poveže s proizvajalcem Milinet iz Južne Koreje, ki je že uvedla VDSL tehnologijo v množično uporabo ter izvede prilagoditev in certifikacijo prvih VDSL DSLAM naprav in modemov za evropski trg in uvajanje v širokopasovna dostopovna omrežja.
2002
Kibernetska varnost
Razvoj poslovnih omrežij in internetnih storitev je narokoval uvajanje prvih nujnih mehanizmov zagotavljanja kibernetske varnosti, ki se začenja s postavitvijo požarnih pregrad, nadaljuje z nadgradnjo zahtevnejših IDS/IPS sistemov ter varnega oddaljenega dostopa.
Smart Com vzpostavi partnerstvo z vodilnim proizvajalcem varnostnih sistemov Netscreen, plodno sodelovanje se s prevzemom slednjega s strani Juniper Networks nadaljuje v sedanji čas.
2000
IP/MPLS
Velikani telekomunikacijske industrije – Toshiba, Ipsilon, Cisco in IBM predlagajo vsak svojo različico tehnologije, ki temelji na enostavnem principu preklapljanja label. IETF predloge poenoti v enovito tehnologijo, združeno pod imenom MPLS, ki začne prevzemati vodilno vlogo pri gradnji jedrnih omrežij za IP promet.
Smart Com na slovenski trg vpelje rešitve novega koncepta jedrnih IP/MPLS usmerjevalnikov proizvajalca Juniper Networks, s katerim sodeluje še danes.
1999
Ethernet v LAN
Ethernet kot tehnologija prevlada nad ostalimi alternativnimi tehnologijami LAN omrežij (Token Ring, FDDI in ARCNET). Prevzame vlogo prihajajoče konvergenčne strukture za žične in brezžične sisteme v LAN omrežjih.
Smart Com sklene partnerstvo z vodilnim specialistom za Ethernet tehnologiji Extreme Networks, ki sodi med glavne tri proizvajalce na področju poslovnih omrežij konvergenčnih žičnih in brezžičnih LAN omrežij.
1998
Sistemi za nadzor in upravljanje omrežij
Z razmahom tehnologij FR, ATM in IP/MPLS se pojavi vprašanje, kako upravljalcem in operaterjem omrežij zagotoviti orodja, ki preko intuitivnih in visoko avtomatiziranih programskih rešitev omogočajo učinkovito ter kakovostno vzpostavljanje, upravljanje in nadzor nad omrežji, storitvami ter opremo. Odgovor so programske rešitve za nadzor in upravljanje (t. i. management sistemi).
Smart Com je prvi slovenski član TM Foruma, ki skrbi za vpeljavo dobrih praks, uvajanje okvirjev in standardizacije na tem področju.
1995
Frame Relay in ATM
Tehnologija blokovnega posredovanja FR (ang. Frame Relay) je v prvi polovici 90ih prevzela vlogo ključne tehnologije za potrebe zahtevnih poslovnih omrežij, tehnologija ATM (ang. Asynchronous Transfer Mode) pa kot naslednica prve v drugi polovici 90ih prevzela vodilno vlogo hrbteničnih omrežij za širokopasovne storitve tako za poslovne uporabnike, kakor tudi za hitro razvijajoči se trg širokopasovnega dostopa na osnovi ADSL tehnologij.
Smart Com je bil pionir pri uvajanju tehnologij FR in ATM v vsa večja slovenska omrežja, pri čemer je razvil tesno in razvojno naravnano partnerstvo z vodilnim svetovnim proizvajalcem tehnologij FR in ATM Newbridge Networks.
1994
SDH
S povečevanjem optičnih povezav in povečanimi potrebami po prenosnih kapacitetah se tehnologija SDH hitro širi in nadomesti PDH. Nenehen razvoj tehnologije po letu 2000 prinese t. i. NG SDH, ki integrira prenos Ethernet, Gigabit Ethernet in 10 Gigabit Ethernet povezav. SDH je ena izmed najuspešnejših in najdlje trajajočih tehnologij, tako globalno kot v Sloveniji.
Smart Com 1994 vzpostavi prvo SDH omrežje v Sloveniji, t. i. ljubljanski obroč, za naročnika Telekom Slovenije, s prenosno kapaciteto 155 Mbit/s (STM-1).
1992
PCM
Tehnologija pulzno kodne modulacije PCM (ang. Pulse Code Modulation) je omogočila hitro rast klasičnih analognih telefonskih priključkov, saj je bila v začetku 90ih let dosegljivost infrastrukture bakrenih paric relativno omejena. Tehnologija PCM je omogočila razdelitev spektra telefonske parice na več kanalov s čimer se je dostopnost govorne telefonije v takratnem javnem omrežju bistveno povečala.
Rešitev, ki jo je Smart Com vpeljal na slovenski trg s partnerjem Tadiran je predstavljala eno najkvalitetnejših na trgu, delovanje sistemov se je ohranilo še pozno v 21. stoletje.
1990
Modemsko komuniciranje
Razvoj linijskih kodiranj omogoči komunikacijske hitrosti 2.400 bit/s, 4.800 bit/s in 9.600 bit/s med dvema lokacijama. Prvi dostopi do interneta temeljijo na uporabi klicnih modulov.
Modemi prvih Smart Comovih partnerjev Motorola, RAD in Telindus predstavljajo profesionalne in visoko kakovostne rešitve. Nekatere med njimi so delovale še po letu 2000.
Predani razvoju naše ekipe
Najpomembnejši del Smart Com zgodbe o uspehu so naši zaposleni.
Postanite del Smart ekipe
Zaposleni so naš ključni člen uspeha našega podjetja. Vrednote, ki jih delimo, se odražajo v kariernem, strokovnem in osebnem razvoju vsakega posameznika, ki so na našem področju delovanja ključne.
Preverite možnosti vključitve in načina sodelovanja z našo ekipo strokovnjakov za kibernetsko varnost, omrežne tehnologije, tehnologije masovnih podatkov in prodajne, marketinške in poslovne podpore.